Dr inż. Agata Giełczyk w Top 100 Women in AI
10 maja 2022

Miło nam poinformować, że dr inż. Agata Giełczyk z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki znalazła się w prestiżowym zestawieniu TOP-100 Women in AI opracowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy postanowiła docenić i promować kobiety, których praca zawodowa wiąże się z tematyką AI, stąd pomysł na TOP-100 Women in AI - listę wybitnych Polek i cudzoziemek, ale pracujących w Polsce z obszaru Sztucznej Inteligencji.

Agata Giełczyk jest autorką wielu recenzowanych i wysoko punktowanych publikacji naukowych z zakresu przetwarzania obrazów, w szczególności dla systemów biometrycznych i wykrywania manipulacji obrazów. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami sztucznej inteligencji, będąc członkiem zespołów w projektach europejskich w perspektywie Horyzont 2020: InfraStress i SocialTruth. Warto dodać, że dr inż. Agata Giełczyk prowadzi zajęcia na specjalności Data Sciene na kierunku Informatyka Stosowana.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Już 7 czerwca w Warszawie - podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2022, największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach - z grona TOP 100 Women w A.I. kapituła pod przewodnictwem prof. Aleksandry Przegalińskiej wybierze Top of the Top, czyli 10 najwybitniejszych ekspertek od AI w Polsce, które otrzymają Excellence in AI Awards.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu