Politechnika z KLASĄ
14 czerwca 2023

Politechnika Bydgoska uruchamia dedykowany szkołom ponadpodstawowym w regionie program POLITECHNIKA Z KLASĄ. Efektem współpracy jest utworzenie w strukturach szkoły specjalnej KLASY POLITECHNICZNEJ PBŚ. Pierwsza z nich powstanie w bydgoskim Zespole Szkół Elektronicznych. Porozumienie w tej sprawie zawarto 14 czerwca 2023 roku.

Pierwsi uczniowie KLASY POLITECHNICZNEJ PBŚ rozpoczną kształcenie we wrześniu 2023 roku. Część zajęć realizować będą wykładowcy Politechniki Bydgoskiej. Uczniowie oraz nauczyciele będą mieli także możliwość korzystania z zaplecza badawczo-dydaktycznego Uczelni, szkoleń oraz projektów realizowanych przez studenckie koła naukowe – Utworzenie dedykowanej klasy to m.in. efekt dotychczasowej, dobrej współpracy z Wydziałem Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej. Skorzystają na tym nasi uczniowie, z których część zapewne stanie się w przyszłości studentami PBŚ – mówi Piotr Siwka, Dyrektor ZS Elektronicznych w Bydgoszczy.

Wkrótce do programu mają dołączyć kolejne szkoły, które we współpracy z uczelnią utworzą klasy politechniczne PBŚ. – Program dedykowany jest szkołom ponadpodstawowym, które wyróżniają się aktywną współpracą z Politechniką. Szkoła zostaje wybrana na podstawie przyjętych kryteriów określonych przez zespół koordynatorów ds. współpracy ze szkołami średnimi. Jesteśmy uczelnią interdyscyplinarną. Kolejne klasy politechniczne PBŚ będą zatem związane nie tylko z profilem technicznym, ale także przyrodniczym, medycznym,  społecznym czy artystycznym – mówi dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.