Doposażenie laboratorium automatyki przemysłowej WTIiE przez firmę Lafarge
02 sierpnia 2023

W ramach współpracy pomiędzy firmą Lafarge a Politechniką Bydgoską, odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy z kadrą Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki. 31 lipca 2023 r. Lafarge przekazało uczelni 18 zestawów sprzętu firmy Siemens do nowo powstającego laboratorium automatyki przemysłowej. Sprzęt jest warty ponad 15 tys. euro. Zestawy składają się ze sterowników przemysłowych, oprogramowania, modułów rozszerzeń, zasilaczy, elementów sieciowych oraz wyświetlaczy. To wszystko doposaży stanowiska laboratoryjne z zakresu automatyki przemysłowej i będzie służyło studentom Wydziału.

W spotkaniu uczestniczyli:

• mgr inż. Jakub Kostrzewski — kierownik działu utrzymania ruchu Lafarge, Cementownia Kujawy
  • mgr inż. Bartłomiej Maciejewski — kierownik działu mechanicznego utrzymania ruchu Lafarge, Cementownia Kujawy
  • dr inż. Adam Marchewka — prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich WTIiE
  • dr inż. Zbigniew Kłosowski — kierownik Zakładu Elektroenergetyki WTIiE
  • dr inż. Marcin Drechny, prof. PBŚ — dyrektor Instytutu Inżynierii Elektrycznej WTIiE